Zgoda na szczepionkę przeciwko pneumokokom

Witam.Jestem mama rocznego chłopca mieszkamy w uk i za parę dni synek ma szczepienie na Mmr Hib i pneumokoki.a ja nie wiem czy powinnam się zgodzić na te szczepionkę mmr,obawiam się bardzo.Synek jest bardzo marudnym dzieckiem od urodzenia,często choruje:tzn.:kolki,wirus jelitowy,zaparcia,katar,ząbkowanie,zawsze coś z tych rzeczy.Jak narazie rozwija się rewelacyjnie.martwię się bo moja 6letnia córka po tym szczepieniu zmienila się,diagnozuja ja na autyzm ponieważ słabo i niewiele mówi

Lek. Tomasz Budlewski

Autyzm nie ma nic wspólnego ze szczepionkami, zachowanie dziecka nie wynika ze szczepienia, zbieg okoliczności. Proszę zaszczepić dziecko.