12 dodatkowych pobudzeń nadkomorowych pojedynczych oraz 17 epizodów tachykardii zatokowej

Prosze o interpretacje wyniku : Podczas wykonywanego badania zarejestrowano: • 127214 Qrs'ów • Średni rytm HR wyniósł 91 • Max rytm HR 148 • Min rytm HR 62 Ponadto wykryto: 12 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych,17 tachykardii Zmienna morfologia załamka P. Wystąpiło 12 dodatkowych pobudzeń nadkomorowych pojedynczych oraz 17 epizodów tachykardii zatokowej. Ponadto wystąpiło kilka epizodów bloku A-V II st. typu Mobitz I. Bez pauz powyżej 2 sekund. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma objawów klinicznych, to nie ma konieczności wdrażania leczenia farmakologicznego. Opisane zaburzenia rytmu nie są poważne.