Adenoma serratum cum dysplasia gradu minoris

Kobieta 60 lat. Proszę o wytłumaczenie wyniku po usunięciu polipa w trakcie kolonoskopii: "Adenoma serratum cum dysplasia gradu minoris (śr. 2cm). Excisio completa" Rodzaj materiału: 1. polip okrężnicy 2. polip kątnicy. Czy mam teraz po jakimś czasie robić dodatkowe badania? /

Lek. Tomasz Budlewski

Adenoma serratum cum dysplasia gradu minoris to gruczolak zębaty z dysplazją małego stopnia. Usunięty całkowicie. Proponuję udać się do swojego lekarza celem określenia konieczności dalszych badań. Bez dodatkowych informacji medycznych nie można przesądzać o dodatkowych badaniach.