Alergia na roztocza i powiększony migdał a gęsty katar

Witam. Moja corka ktora ma 4,5 lat ma wysoka alergie na roztocza kurzu domowego. Ma rowniez powiekszony migdal (ten za nosem, nie w gardle). W okresie jesienno-zimowym ma gesty, zolty, obfity katAr. Przez caly ten okres katar nie Ustepuje. Rowniez sporo kaszle. Co najlepiej zrobic? Usunac migdal czy zaczac leczyc lekami antyhistaminowymi? Z gory dziekuje za odpowiedz!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Leczenie antyhistaminowe powinno złagodzić objawy. Usunięcie migdała daje szansę na trwałe złagodzenie dolegliwości. Wskazana jest wizyta u specjalisty laryngologa.