Alkohol a szczepienie przeciwko żółtaczce WZW B

Czy jak byłam szczepiona wczoraj o 8 rano na żółtaczkę WZW B pierwsza seria, to dzisiaj wieczorem, czyli ok. 36 godzin po szczepieniu mogę wypić piwo lub dwa, czy nie. Jak długo nie wolno spożywać alkoholu?

Witam serdecznie! Po takim okresie czasu od szczepienie, jeżeli nie występują powikłania poszczepienne, nie ma przeciwwskazań do przyjmowania umiarkowanych ilości alkoholu. Pozdrawiam