Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

AML1 – jakie rokowania?

Mój tato, wiek 62 lata, walczy od lipca z ostrą białaczką szpikową typ AML1. Jest już po kilku chemioterapiach. Zniósł je w miarę dobrze. Białaczkę wykryto u niego w bardzo wczesnym stadium. Czy można uzyskać informacje na temat rokowań przy tym typie białaczki? Czy możliwy jest jeszcze w trakcie leczenia nawrót choroby? Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Witam serdecznie!

Leczenie ostrej białaczki szpikowej wyłącznie za pomocą chemioterapii powoduje całkowite wyleczenie (tj. 5-letnie przeżycie bez objawów choroby) u około 10–20% pacjentów. Natomiast chorzy poddani allogenicznej (od dawcy) transplantacji szpiku kostnego mają 60% szansę całkowitego wyleczenia. Chorzy poddani autologicznej transplantacji mają szansę wyleczenia w około 40%.

Niestety choroba może nawrócić w każdym momencie leczenia. Mimo to warto nastawić się pozytywnie do walki z chorobą. Psychika ma ogromne znaczenie.

Więcej na temat leczenia ostrej białaczki szpikowej można znaleźć na stronach: http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-ostrej-bialaczki-szpikowej.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy