Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Analiza ogólna moczu

Witam, proszę o pomoc w odczytaniu wyników. Oto moje wyniki: barwa: żółty, przejrzystość: klarowny, pH: 6.0, ciężar właściwy: 1.010 obok liczba N: 1.015-1.025, białko: opalescencja (?), glukoza: nie wykryto, bilirubina: nieobecna, urobilinogen: prawidłowy, ciała ketonowe: nieobecne, azotyny: nieobecne, krew: nieobecna Mocz - osad - nabłonki płaskie: nieliczne w polu widzenia (?), nabłonki okrągłe: nieobecne, śluz: pojedyncze pasma w preparacie (?), leukocyty: luźno pokrywają pole widzenia (?), erytrocyty świeże 1-2 w polu widzenia liczba N: 0-3, bakterie: dość liczne w preparacie. W nawiasach z pytajnikiem zaznaczyłam to, czego nie wiem. Proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

W wykonanym przez Panią badaniu ogólnym moczu zwracają uwagę następujące nieprawidłowości: obecność białka w moczu, leukocyturia - podwyższona zawartość krwinek białych w osadzie moczu oraz obecność dość licznych bakterii. Parametry te mogą świadczyć o zakażeniu dróg moczowych. W związku z tym konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu dotyczącego dolegliwości i badania zaleci dalszą diagnostykę i leczenie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy