4 dni temy miałam atak kolki nerkowej. Bardzo proszę o interpretację wyników badań

Morfologia Aparat ABX Pentra XL 80. HCT- 40,4, RBC - 4,57, Hgb - 13,6, WBC - 5,8, wskaźniki czerwonokrwinkowe: MCV - 88, MCHC - 33,7, MCH - 29,8, RDW-CV - 11,9, płytki krwi: PLT - 251, MPV- 8,3. Rozmaz (pomiar automatyczny) wart.b. NEUT- 2.91%, NEUT- 50,0, wart.b. LYMPH - 2,08%, LYMPH - 35,7, wart.b MONO - 0,52%, MONO - 8,9, wart.b EO - 0,26%, EO - 4,5, wart.b- BASO - 0,05%, BASO - 0,9. Mocz- opis: Barwa - jasnożółty. Przejrzystość - lekko mętny. Odczyn - kwaśny. Ciężar właściwy - 1020. Metoda - test paskowy: białko - opalescencja, glukoza - nie wykryto, bilirubina - nieobecna, urobilinogen - prawidłowy, ciała ketonowe - nieobecne, azotyny - nieobecne, krew obecna (+). Mocz - osad: nabłonki płaskie - dość liczne w preparacie, nabłonki okrągłe - nieobecne, śluz - liczne pasma w preparacie, leukocyty - w polu widzenia w ilości 18-20, erytrocyty świeże - w polu widzenia w ilości 5-6, erytrocyty wyługowane - w polu widzenia w ilości 0-2, wałeczki - nieobecne, bakterie- nieliczne w preparacie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii krwi są prawidłowe.

W badaniu ogólnym moczu niewykrywalne powinno być białko ani krew. Zbyt wysoka jest liczba leukocytów, erytrocytów oraz śluzu i nabłonków w osadzie moczu. Zmiany te mogą wiązać się z atakiem kolki nerkowej, jeśli złóg podrażnił bądź uszkodził błonę śluzową układu moczowego, prowadząc do powstania stanu zapalnego. Atak kolki nerkowej oraz wyjaśnienie odchyleń w badaniu moczu wymagają wizyty u lekarza.

Pozdrawiam