Bardzo proszę o interpretację wyniku moczu 3-letniego dziecka

Witam. Odebrałam kilka dni temu wyniki badania moczu mojej 3-letniej córeczki, która kilka miesięcy temu przechodziła zapalenie miedniczek nerkowych: ciężar właściwy moczu (SG) 1020, odczyn kwaśny, białko nieobecne, glukoza nieobecna, ciała ketonowe nieobecne, urobilinogen w normie. Osad moczu: nabłonki płaskie - pojedyncze w polu widzenia, leukocyty 5-7 wpw, erytrocyty świeże 0-1-2 wpw. Bardzo martwią mnie leukocyty - czy powinnam zgłosić się do lekarza, biorąc pod uwagę, że kilka miesięcy temu córka miała zapalenie miedniczek nerkowych? Wyczytałam, że właściwa ilość leukocytów wynosi do 4 wpw. Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania ogólnego moczu jest prawidłowy. Górną granicę liczby leukocytów w osadzie moczu jest 5 w polu widzenia, niektórzy zaś uważają, że u dziewczynek granica ta wynosi 10. Jeśli u córki nie występują żadne objawy infekcji dróg moczowych - gorączka, ból brzucha, niepokój, dolegliwości w czasie oddawania moczu, to nie ma powodów do niepokoju. Pozostałe parametry badania moczu również nie budzą zastrzeżeń. Za jakiś czas dla własnego spokoju może Pani powtórzyć badanie u córki.

Pozdrawiam.