Analiza wyników krwi 4-latka

Uprzejmie proszę o analizę wyników krwi 4-latka.Syn stał się nadpobudliwy,podczas spacerów szybciej się męczy i często uskarża się na ból nóżek o różnych porach dnia(nie jest to ból intensywny,bo za chwilę o nim zapomina) Rozm.mikros: limf 33%, gran 65%, eoz 2% Morf: WBC-9.5, RBC-5.21, HGB-13.2, HCT-39.5%, PLT-523, PCT-0.370%, MCV-76, MCH-25.4, MCHC-33.5, RDW-13.7%, MPV-7.1, PDW-13.0, %LIMFOC-38.6%, %MONOC-6.5%, %GRANULOC-54.9%, # LYM-3.6, # MON-0.6, # GRA-5.3 OB-10, CRP-0.09, Alat-12, Aspat-43

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi podwyższony poziom neutrofili (u dziecka w tym wieku w rozmazie powinny przeważać limfocyty) oraz podwyższony poziom płytek. Taki stan najczęściej jest wynikiem infekcji o etiologii bakteryjnej. Koniecznie proszę jednak skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zestawi wynik badania ze stanem klinicznym dziecka!