Analiza wyników morfologii

Bardzo, bardzo proszę o zanalizowanie wyników morfologii mojej córki (lat 17). Będę bardzo wdzięczna. Wymienię tylko wartości, w których norma jest przekroczona: MPV 7,4 fL (norma 7,8-11,5), LIMFOCYTY 47,3% (norma 17,4-44,3), NEUTROFILE (gran. obojetnochlonne) 40,6% (norma 48-70), BAZOFILE (gran. zasadochłonne) 1,5% (norma 0,2-1,2), NEU# 2,10 10^9/L (norma 2,8-6,8). Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację dotyczącą analizy :)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wyniki Pani córki nie odbiegają znacząco od norm. Powszechnie uznaje się za granice błędu laboratoryjnego niespełnienie normy w około 10%. Podwyższony poziom limfocytów jest zwykle wykładnikiem infekcji lub stanu poinfekcyjnego. W wynikach Pani córki zwraca również uwagę wzrost bazofilów, który mógłby być wykładnikiem alergii, aczkolwiek poziom ten byłby w takiej sytuacji bardzo znacząco podwyższony.