Anemia a picie herbaty z pokrzywy w ciąży

Witam , zrobilam tes ciazowy i wyszedl pozytywny do ginekologa wybieram sie w poniedzialek by potwierdzil wynik testu. Z mojej historii zdrowia wiem jednak ze mam anemie.. i wiem ze szkodzi ona podczas ciazy. Znalazlam informacje ze herbaata z pokrzywy dziala pozywtynie na niedokrwostosc jednak na opakowaniu pisze "ze wzgledu na brak danych nie zaleca sie picia herbaty kobietm ciezarbyn i karmiacyn: jest ti herbata firmy Herbapol kupiona w aptece. Czy mimo to moge ja pic?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli ma Pani anemię radziłabym przyjmowac preparaty żelaza, niedokrwwistosć w ciąży zazwyczaj ulega nasileniu, dlatego sądze, ze konieczne będzie przyjmowanie suplementów żelaza, herbata z pokrzyw może byc niewystarczajaca.
Pozdrawiam