Angina a czopy ropne u 23-latka

Zaczeło się w pon bólem gardła. W nocy z wt na śr rozłożyło mnie całkowicie. Poszedłem do lekarza na uczelni ponieważ byłem poza miejscem zameldowania. Po oględzinach stwierdził, że jest to angina. Przepisał mi Klacid Uno(5 tabletek 1x1, nie jest to za mało? Jestem po 2 tabletce), orofar max, ketonal. Nie widzę efektów.Czopy ropne,temp. ok 38,najgorsze jest ciągłe plucie gęstą śliną.Tak samo przełykanie nawet wody - katorga.Jest to moja pierwsza angina w życiu.Powinienem udać się do laryngologa?

Dzień dobry,

Jeśli objawy nie zaczną ustępować po 72 h od rozpoczęcia antybiotykoterapii powinien Pan zasięgnąć porady lekarza, czy nie ma konieczności zmiany antybiotyku, więc jeszcze została Panu doba do oceny, czy antybiotyk działa. 5 dni, to takie minimum, ale raczej zaleca się przy anginie min 7 dni, więc warto jednak w Pana przypadku udać się do laryngologa, aby popatrzył specjalistycznym okiem i ewentualnie przedłużył Panu antybiotykoterapię lub w razie potrzeby zalecił zmianę leczenia.Proszę kupić sobie ww aptece Gargarin (stary, ale skuteczny) i 3 razy dziennie płukać dodatkowo gardło.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz