Angina i powiększone migdałki

Dziecko 5 lat. Przechodzilo angine. Po antybiotyku pozostal problem z gardlem. Powiekszone migdaly, chrypka. Zlecono wymaz z gardla i stwierdzono wzrost obfity haemophilus influenzae i neisseria meningitidis. Dziecko dostaje Klabax. Pediatra (drugi lekarz) stwierdzil ze to nie jest najlepszy antybiotyk ale kaze dalej podawac i za 3 tyg ponowic wymaz. Z jednej strony slysze ze jest to b. grozna bakteria z drugiej strony ma "slaby" antybiotyk i normalnie chodzi do zerowki. Jak to jest?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac sie do lekarza laryngologa dzieciego,po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.