Wyhodowanie Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae i Moraxella catarrhalis

Witam. Z wymazu nosa mojego 5-l syna wyszło "Wyhodowanie Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae i Moraxella catarrhalis z wymazów nosa oznacza jedynie stan nosicielstwa, które nie powinno byc usuwane antybiotykami" Identyfikacja (80) Streptococcus pneumoniae Licznosc kolonii: (++) wzrost mierny wymaz z gardla Flory bakteryjnej patogennej nie wyhodowano. Obecna flora fizjologiczna: Streptococcus z grupy viridans, Neisseria sp. Co to oznacza. Czemu jesli sa bakterie, nie nalezy leczyc?

Witam. Organizm człowiek - skórę, przewód pokarmowy, a w szczególności jamę nosowo-gardłową bardzo licznie zasiedla tzw. flora fizjologiczna, czyli niepatogenne bakterie mająca za zadanie obronę organizmu przed groźnymi bakteriami. Nie ma powodów do niepokoju.