Angina i wysypka u dziecka po antybiotyku

Witam 9.06 byłam z moim 2 letnim synem u lekarza u którego stwierdzono anginę , otrzymał antyb. CECLOR (wysoka gorączka przez 2 dni, brak apetytu. 14.06 dostał znowu 39.2 (trwała 1,5 dnia)lekarz przepisał kolejny antybiotyk SUMAMED po zażyciu antybiotyku na drugi dzień popołudniu j dostał wysypkę krostki czerwone na nóżkach, pupie trochę na brzuchu rękach ,a dzisiaj jest trochę więcej.Apetyt od wczoraj wrócił ale co z tą wysypką ? czy ona jest od antybiotyku ?

Lek. Tomasz Budlewski

Niektóre antybiotyki mogą powodować tego typu objawy. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.