Antistax a ciąża

Przez 6 dni bralam tabletki Antistax. Zaraz potem (1-2 dni) staralismy sie o dziecko i udalo sie. Jestem w 10 tygodniu ciazy. Czy tabletki, ktore bralam mogly naszemu dziecku jakos zaszkodzic??? Wiem, ze sa zabronione w czasie ciazy....
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Rzeczywiście preparat ten jest przeciwwskazany w ciąży. Jego stosowanie( już zakończone) przed ciążą nie powinno wpływać na płód.

Przyjmowanie niektórych leków zwłaszcza w pierwszych 7 tygodniach ciąż jest przeciwwskazane możłiwość powstania wad rozwojowych. Jest Pani w 10 tygodniu ciąży z wypowiedzi sądzę że prawidłowej Wskazane wykonanie badania USG 11-14 tydzień z oceną wszystkich parametrów wykluczających wady rozwojowe. Dalsze postępowanie po USG.
Dr Jacek Tulimowski