Analiza badań różyczki u kobiety w ciąży

Analiza badan rozyczki- kobieta w 9 tygodniu ciazy. IgG- 9,15 EU/mL IgM- 0,31
ponad rok temu

Witam serdecznie. Normy dla wyniku ujemnego to wartość liczbowa < 10 więć IgG (-), IgM (-) oznacza brak kontaktu z chorobą. Osoba nie jest odporna na wirusa różyczki i możliwe jest zakażenie. Należy unikać ekspozycji na różyczkę, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Profilaktycznie można otrzymać swoistą lub standardową immunoglobulinę. Konieczne są badania kontrolne.