Przeciwciała IgG różyczka - analiza

Witam. Mam 26 lat i jestem w 1 trymestrze ciąży. Bardzo proszę o zinterpretowanie mojego wyniku badań: różyczka IgG 3211,00 IU/ml, wynik ujemny <10, wynik dodatni niepełne zabezpieczenie (10-100), wynik dodatni pełne zabezpieczenie >100. Rozumiem, że jestem odporna na różyczkę, ale czy ten wynik nie jest zbyt wysoki? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Miano przeciwciał w klasie IgG jest rzeczywiście bardzo wysokie - wyniki takie zdarzają się jednak i nie muszą świadczyć o żadnej nieprawidłowości. Aby móc wykluczyć świeże zakażenie różyczką, należałoby oznaczyć także przeciwciała przeciwko wirusowi w klasie IgM. Wynik powinna pokazać Pani lekarzowi prowadzącemu. Najprawdopodobniej konieczne będzie ponowne wykonanie badania (dodatkowo z oznaczeniem IgM).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.