Wyniki przeciwciał przeciw różyczce w ciąży

Witam, jestem w 11 tygodniu ciąży, dzisiaj odebrałam wyniki związane z rózyczką - wyglądają nastepująco: P-ciała p/wirusowi różyczki IgG (s) 75,58 RU/ml. No i jestem przerażona... Wizytę mam dopiero 23 marca, lekarka w komentarzu elektronicznym napisała, że wyniki OK, a ja nie wiem, co o nich sądzić... Hasło "różyczka " w I trymestrze mnie przeraża, ze względu na możliwe powikłania. Bardzo proszę o odpowiedź. Z toksoplazmozą przeszłam podobną historię: P-ciała p/Toxoplasma gondii IgG (s) 547,8 IU/ml, zrobiono mi awidność - jest wysoka - 66%, więc napisano, że OK... A teraz jeszcze pojawiła mi się różyczka...
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dodatni wynik przeciwciał w klasie IgG przeciwko wirusowi różyczki w sytuacji braku objawów zakażenia oraz ujemnym wyniku przeciwciał w klasie IgM świadczy jedynie o Pani odporności przeciwko temu wirusowi (poszczepiennej bądź po przebyciu choroby). Uzasadnia to komentarz Pani lekarki, że wszystko jest w porządku.

Podobna sytuacja jest z toksoplazmozą. Dodani wynik badania przeciwciał  w klasie IgG o wysokiej awidności świadczy jedynie, że w przeszłości doszło u Pani do zarażenia toksoplazmozą. Dla rozwijającego płodu zagrożenie stanowi jedynie pierwotna infekcja matki w czasie ciąży. Nie ma więc powodów do obaw.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!