Badania przeciw różyczce - interpretacja wyników

Witam serdecznie. W najbliższym czasie planuję ciążę. Ostatnio zrobilam wyżej wspomniane badanie na przeciwciała przeciw różyczce. To są moje wyniki, o których interpretację bardzo bym prosiła: IgM 0,21 IgG 38,50. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Bardzo się cieszę, że jest Pani bardzo świadomą przyszłą mamą. Badania dowodzą, iż odpowiednie przygotowanie do ciąży zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Pani wyniki badań są bardzo dobre. Ujemny wynik przeciwciał IgM przy dodatnim wyniku IgG świadczy, iż posiada Pani odporność na wirusa różyczki. Odporność mogła powstać zarówno wskutek przechorowania różyczki lub po szczepieniu.

Rozumiem, że o suplementacji kwasu foliowego nie muszę przypominać.

Pozdrawiam.