Czy mogę planować ciążę?

Otrzymałam wynik w którym: poziom przeciwciał dla wirusa różyczki w klasie IgG 61IU/ml (miano chroniące >_10IU/ml). Czy oznacza to, że mogę bezpiecznie planować ciążę i że różyczka nie będzie zagrożeniem?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Poziom przeciwciał odpornościowych IgG skierowanych przeciwko różyczce w wykonanym  badaniu jest na tyle wysoki, że zabezpiecza Panią przed zachorowaniem na tę chorobę i nie stanowi przeszkody w planowaniu ciąży.