Analiza wyników toksoplazmozy i przeciwciał różyczki

Witam. Dziś odebrałam wynika badań na P-ciała toksoplazmozy i P-ciała wirusa różyczki. Prosiłabym o pomoc w ich interpretacji, bo nie ukrywam, że mi bardzo zależy. Z mężem planujemy dzidzię i chciałabym, aby było wiadomo, że nie ma do tego przeciwwskazań. P-ciała/Toxoplasma gondii IgM 0,192 COI; P-ciała p/wirusowi różyczki IgM ujemny i IgG 32,69 RU/ml. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik oznaczenia przeciwciał przeciwko różyczce - IgM (-), IgG (+) wskazuje na istnienie u Pani odporności (poszczepiennej bądź po przechorowaniu różyczki) przeciwko wirusowi wywołującemu tę chorobę.

Co do toksoplazmozy - oprócz przeciwciał w klasie IgM powinna Pani oznaczyć także przeciwciała w klasie IgG. Dostarczą one informacji, czy w przeszłości doszło u Pani do zarażenia toksoplazmozą czy też nie. Jest to o tyle ważne, że kobiety, u których nie doszło w przeszłości do takiej infekcji narażone są na zarażenie się w ciąży, co stwarza zagrożenie dla rozwijającego się płodu. U kobiet tych należy dążyć do zminimalizowania ryzyka infekcji, przez przestrzeganie konkretnych zasad higienicznych i żywieniowych. Powinny mieć one także kontrolowane miana przeciwciał przeciwko toksoplazmozie w każdym trymestrze ciąży.

Pozdrawiam.