Proszę o interpretację wyników badań toxo i różyczki

Różyczka IgG - 167,6 IU/ml - normy: P/C nieobcecne: <5,0, P/C wątpliwe: 5,0-10,0, P/C obecne: >10,0. Różyczka IgM 0,142 S/CO ujemny. Toxo IgG ilościowo <3,0 IU/ml -  normy ujemny <7,2 Iu/ml, wątpliwy 7,2-8,8 Iu/ml, dodatni >=8,8 IU/ml. Toxo IgM <3,0 AU/ml  - normy: < 6 AU/ml ujemny, 6-10 watpliwy, > 10 AU/ml dodatni.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki oznaczenia przeciwciał przeciwko wirusowi różyczki wskazują, że jest Pani uodporniona przeciwko temu zakażeniu (posiada Pani odporność poszczepienną bądź po przechorowaniu różyczki).

Wyniki oznaczenia przeciwciał przeciwko toksoplazmozie – IgM (-), IgG (-), świadczą o tym, że w przeszłości nie doszło u Pani do zarażenia pierwotniakiem Toxoplasma gondi. Świeża infekcja w ciąży stanowi niebezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, powinna Pani przestrzegać kilku zasad:
- nie spożywać surowego i niedogotowanego (niedosmażonego) mięsa,
- dokładnie myć ręce i naczynia kuchenne po kontakcie z surowym mięsem,
- myć bądź obierać świeże warzywa i owoce przed ich spożyciem,
- wszelki prace wymagające kontaktu rąk z ziemią wykonywać w rękawicach gumowych,
- unikać kontaktu z odchodami kota (sprzątania kuwety itp.).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.