Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o interpretację wyników - prolaktyna, cytomegalia, toksoplazmoza, różyczka

Dzień dobry. Mam 24 lata. 1 lutego miałam zabieg, a mianowicie łyżeczkowanie jamy macicy po obumarłej ciąży (9 tydz.). Lekarz zlecił mi kilka badań, dziś odebrałam wyniki i prosiłabym o interpretację. Prolaktyna 10,0 ng/ml; Toxoplazmoza gondii IgM 0,243 S/CO, IgG 164,00 IU/ml; cytomegalia IgG 0,15 U/ml, IgM 0,19 S/CO; wirus różyczki IgG 84,6 IU/ml, IgM 0,27 Index (dodam, że w latach szkoły podstawowej byłam szczepiona przeciw różyczce). W obecnej chwili przyjmuję kwas foliowy, bo z mężem w najbliższym czasie będziemy się starać o dzidziusia, czy wyniki badań są jakieś niepokojące, czy można spokojnie już się starać??? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
24 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wyniki Pani badań są prawidłowe i nie są przeciwskazaniem do zajścia w ciążę (choć ginekolodzy zwykle zalecają ok. 6-miesięczny odstęp pomiędzy poronieniem a kolejną ciążą).

Stężenie prolaktyny mieści się w granicach normy. Zarówno dla T. gondii, jak i dla cytomegalowirusa konfiguracja przeciwciał jest następująca: IgG - dodatni, IgM - ujemny (proszę jeszcze samodzielnie odnieść wyniki do wartości norm podanych na wydruku badania, gdyż normy te mogą być różne dla poszczególnych laboratoriów). Świadczy to o tym, że w przeszłości doszło u Pani do infekcji zarówno pierwotniakiem Toxoplasma gondii, jak i cytomegalowirusem. Nie ma więc obaw, że dojdzie do świeżego, pierwotnego zarażenia w czasie ciąży, mogącego zagrażać płodowi. Posiada Pani także poszczepienną odporność przeciwko wirusowi różyczki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy