Interpretacja wyników cd.

Dziękuję bardzo za interpretację moich wyników (http://portal.abczdrowie.pl/pytania/prosze-o-interpretacje-wynikow-prolaktyna-cytomegalia-toksoplazmoza-rozyczka), lecz w związku z tym, że miałam jeszcze samodzielnie odnieść wyniki do wartości norm podanych na wydruku badania, przedstawię te normy, bo nic mi one nie mówią. Toxoplazmoza gondii IgM 0,243 S/CO < 0,8 ujemny ≥ 0,8 - < 1,0 niejednoznaczny ≥ 1,0 dodatni; Toxoplazmoza gondii IgG 164,00 IU/ml < 1,0 ujemny ≥ 1,0 - < 3,0 niejednoznaczny ≥ 3,0 dodatni. Cytomegalia IgG 0,15 U/ml < 0,5 ujemne 0,5 - < 1,0 wątpliwe ≥ 1,0 dodatnie; cytomegalia IgM 0,19 S/CO < 0,7 ujemne 0,7 - < 1,0 wątpliwe ≥ 1,0 dodatnie. Wirus różyczki IgG 84,6 IU/ml < 10 niereaktywne ≥ 10 reaktywne; wirus różyczki IgM 0,27 Index < 0,8 ujemny >= 0,8 - < 1,0 wątpliwy ≥ 1,0 dodatni. Prolaktyna 10,0 ng/ml norma 4,8 - 23,3. Jeszcze raz z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam ponownie!

Prosząc o odniesienie się do wartości norm, miałam na myśli oznaczenia przeciwciał. W zależności od laboratorium, w którym wykonywane było badanie, zakresy te mogą nieznacznie się różnić, co może wpływać na ich interpretację.

W odniesieniu do zakresów wartości prawidłowych podanych przez laboratorium wyniki Pani badań przedstawiają się następująco:
1. ToksoplazmozaIgG (+), IgM (-): do zarażenia doszło w przeszłości, więc nie ma obawy o zagrażającą płodowi infekcję w ciąży.
2. Cytomegalia –  IgG (-), IgM (-): i tu uwaga: nie przebyła Pani infekcji wirusem cytomegalii. Istnieje więc ryzyko świeżego zakażenia podczas ciąży.
3. Różyczka – IgM (-), IgG (+): posiada Pani odporność poszczepienną.

Stężenie prolaktyny we krwi jest prawidłowe.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.