Interpretacja wyników w kierunku toksoplazmozy

Dobry wieczór. Odebrałam dzisiaj swoje wyniki, które bardzo mnie niepokoją. Bardzo proszę o interpretację, bo zwariuję do rana, jestem w 7 tygodniu ciąży. IgG 201,1 IU/ml, < 1,0 ujemny, >= 1,0 - < 3,0 niejednoznaczny ,> = 3,0 dodatni. IgM 0,151, < 0,8 niereaktywny, > = 0,8 - < 1,0 niejednoznaczny, > = 1,0 reaktywny.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wyniki świadczą o tym, że w przeszłości miała Pani kontakt z toksoplazmozą i Pani organizm wytworzył odporność na pasożyta. W ciąży groźne jest tylko świeże zachorowanie, zatem Pani dziecko jest bezpieczne, a Pani nie wymaga leczenia.