Wyniki badań w kierunku toksoplazmozy 32-latki do analizy

Odebrałam wynik toxo IgG 413,3 lU/ml (>3,0 reaktywne; 1,0 -3,0 niejednoznaczne; 0,0 - 1,0 niereaktywne); IgM ujemne (-) 0,241 COI (>1,0 reaktywne; 0,8 - 1,0 niejednoznaczne; 0,0- 0,8 niereaktywne). Prosze o pomoc w interpretacji. Dziękuję

Witam.
Ma Pani przeciwciała przeciwko toksoplazmozie w klasie IgG, a nie ma Pani w klasie IgM. Świadczy to o tym, że przechorowała Pani toksoplazmozę jakiś czas temu. IgM to przeciwciała świeże, pojawiają się świeżo, do 2 tygodni od infekcji, z czasem znikają, a pojawiają się IgG. Także wynik świadczy o przechorowaniu w przeszłości i o odporności na ponowne zachorowanie na tą chorobę. Pozdrawiam i życzę zdrowia,