Co znaczą te wyniki na różyczkę i toksoplazmozę?

Witam odebrałam wyniki i proszę o ich interpretację Ròżyczka IgG 87,8 przy wynik nie reaktywny <10 IU/ml wynik reaktywny >10 IU/ml Ròżyczka IgM 0,24 wynik reaktywnych <0,8 COI wynik niejednoznaczny >0,8-<1,0 COI wynik reaktywny >1,0 COI CMV cytomegalovirus 0,19 Wynik niereaktywny <0,7 wynik niejednoznaczny >0,7-<1,0 wynik reaktywny >1,0 HBs antygen 0,39 COI wynik niereaktywny <0,9 wynik niejednoznaczny <0,9-<1,0 wynik reaktywny >1,0 Toksoplazmoza IgG <1,0 Toksoplazmoza IgM 0,24 Z góry dziękuję za pomoc

Poziom przeciwciała w klasie IgG przeciwko różyczce świadczy o przebytym dawno temu zakażeniu lub szczepieniu. Poziom przeciwciał w klasie IgM wyklucza niedawno przebyte zakażenie. Przy cytomegalii nie napisała Pani w jakiej klasie są to przeciwciała. Poziom HBs antygen wyklucza świeże zakażenie WZW typu B. Przy toksoplazmozie warto byłoby podać normy w danym laboratorium w którym wykonywała Pani badanie, ale zwykle takie wartości świadczą o tym że nie do tej pory nie była Pani zakażona toksoplazmozą.