Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik na toksoplazmozę i toksokarozę w 8. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Dziś odebrałam wynik na toksoplazmozę i toksokarozę na którą leczyłam się jakieś 8 lat temu. Bardzo proszę o interpretację wyników. Toksoplazmoza: igg-433.60 IU/ml <1,0 niereaktywny, >1,0<3,0 niejednoznaczny, >3,00 reaktywny. igm-0,190 S/CO <0,8 niereaktywny, >0,8<1,0 niejednoznaczny, >1,0 reaktywny. Toksokaroza: Igg- 24,86 wynik dodatni jest powyżej 11. Czyli wychodzi na to, że ciągle ją mam, czy tokosokaroza zagraża mojemu maleństwu?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Witam ,
Wszystko jest ok, ale.....trochę wysoki poziom IgG. Z założenia dodatnie IgG powinny Panią chronić przez zakażeniem. Dla uspokojenia nerwów proszę zrobić awidność IgG.
Pozdrawiam,

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy