Prośba o interpretację wyników na toksoplazmozę u 22-latki

Witam otrzymalam wyniki toxoplazmy i niewiem jak je odczytac wizyta dopieru za tydzien prosze o interpretacje wynikow przeciwciala w kl IgM 0,180 S/CO 0,8niereaktywny >0,8-<0,1niejednoznaczny >1,0 reaktywny przeciwciala w kl IgG <0,130IU/ml <1,0 niereaktywny >1,0 -<3,0 niejednoznaczny >3,0 reaktywny prosze o odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Ujemny wynik w klasie IgM wyklucza aktywne zakażenie. Ujemny wynik w klasie IgG oznacza że najprawdopodobniej nie chorowała Pani na toksoplazmozę w przeszłości i nie została wytworzona odporność.