Przekroczona norma IgG w badaniu na toksoplazmozę

Dzień dobry! Jestem 24-letnią kobiet w potwierdzonym 8 tc. Odebrałam dzisiaj wyniki badań zlecone przez lekarza prowadzącego. Niestety wizytę mam ustaloną dopiero na piątek, a po przeczytaniu wyników i różnych artykułów w internecie bardzo się obawiam toskoplazmozy. Wyniki badań: P-ciała p/Toxoplasma gondii IgG (s): 989,5 IU/ml. Wartości referencyjne: ujemny (0-1), wątpliwy (1 - 3), dodatni > lub =3. P-ciała p/Toxoplasma gondii IgM (s): ujemny. Proszę powiedzieć, czy istnieje stan zagrożenia i czy jestem chora na toksoplazmozę? Martwi mnie znacznie przekroczona norma IgG. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test w kierunku obecności przeciwciał przeciwko Toxoplasma gondii w klasie IgG wyszedł dodatnio, natomiast w klasie IgM ujemnie. Oznacza to, że miała Pani w przeszłości kontakt z pasożytem. Najgroźniejsze dla rozwoju płodu jest świeże zakażenie. Pani wyniki nie potwierdzają świeżego zakażenia, jednak nie można go zupełnie wykluczyć na podstawie pojedynczego oznaczenia.

Obecnie nie ma powodu do niepokoju, jednak badanie trzeba będzie powtórzyć po pewnym czasie, by sprawdzić, czy nie pojawiły się przeciwciała IgM lub nie wzrosło znacznie miano przeciwciał klasy IgG.

Pozdrawiam