Poziom przeciwciał odpornościowych na różyczkę

Dzień dobry. Jestem w 13 tym tygodniu ciąży i dziś odebrałam wyniki badan na różyczkę i CMV. Nie bardzo orientuje się, co te wyniki oznaczają, czy mógłby ktoś mi pomoc w ich interpretacji? CMV IgG > 250 U/ml CMV IgM 0,230 index Różyczka IgG 0,40 IU/ml Różyczka IgM 0,25 index Z góry dziękuje za pomoc!!!
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdeczne.
W przypadku badań w kierunku cytomegalii niskie miano przeciwciał IgM wyklucza czynną infekcję stanowiącą zagrożenie dla płodu. Z kolei wysoki poziom przeciwciał odpornościowych IgG świadczy o przebytym zakażeniu CMV w przeszłości i zmniejsza prawodopodobieństwo reaktywacji tego zakażenia w ciąży. Badania przeciwciał przeciwko różyczce wykluczają zarówno aktualną jak i przebytą infekcję tym wirusem. Niestety poziom przeciwciał odpornościowych jest bardzo niski i nie stanowi zabezpieczenia przed zakażeniem różyczką w czasie ciąży.