Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to możliwe, że przebyłam cytomegalię na początku ciąży?

Jestem w 20. tyg. ciąży i pierwszy raz zrobiłam badanie na cytomegalię. Wynik IgM 8.0 (ujemny 0-15) ale IgG 6.6 ( norma 0.0- 0.4), czyli chorobę już przebyłam, ale pytanie brzmi: czy to możliwe, że przebyłam tę chorobę na początku ciąży? A jeśli tak, co to oznacza dla mojego dziecka? Dodam jeszcze, że w 20. tyg. mój ginekolog mierzył kość udową, główke i brzuszek dziecka i wszystko jest w normie.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Infekcje wirusem cytomegalii są bardzo rozpowszechnione w populacji ludzkiej i w większości przypadków ich przebycie ma miejsce w wcześniejszych fazach życia. Następstwem przebytego zakażenia jest wytworzenie przeciwciał odpornościowych IgG, które utrzymują się w krwioobiegu przez wiele lat stanowiąc ochronę przed nawrotem choroby.

Aby mogła się Pani upewnić się, że zakażenie miało miejsce przed okresem ciąży i nie stanowi zagrożenia dla płodu wskazane byłoby oznaczenie awidności przeciwciał IgG CMV. Wysoka awidność IgG wyklucza kontakt z wirusem cytomegalii w ciągu kilku ostatnich miesięcy.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy