O czym świadczy wysoki poziom przeciwciał IgG przeciwko cytomegalii?

Jestem w 36. tygodniu ciąży. Wczoraj odebrałam wyniki na cytomegalię. W klasie IgG - 215,900, czyli dodatni (powyżej 15 jest pozytywny), a IgM wyszło 0,260 (wymik ujemny <0,85). Z tego wychodzi, że kiedyś przechodziłam zakażenie. Moje pytanie jest takie - czy mogłam je przechodzić już w ciąży, np. w pierwszym trymestrze ciąży, skoro mam IgG tak wysokie? Ile wcześniej mogłam się zainfekować? Rok albo dwa albo pół roku? Skąd wiadomo, że nie było to właśnie na początku ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Zakażenie wirusem cytomegalii jest rozpowszechnione w populacji ludzkiej. Najczęściej do dochodzi do niego w dzieciństwie. Przebieg choroby jest zazwyczaj bezobjawowy, a jej następstwem pozostaje odporność w postaci przciwciał IgG , które mogą utrzymywać się w krwioobiegu nawet do końca życia. Wysoki poziom przeciwciał IgG skierowanych przeciwko CMV, przy ujemnym IgM świadczy zazwyczaj jedynie o infekcji przebytej w przeszłości. Aby określić czas, w którym doszło do zakażenia należałoby wykonać badanie awidności IgG .