Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki cytomegalia i toxoplazmoza

Witam. Odebrałam wyniki cytomegalowirus i toxoplazmora, są następujące: Toxoplazmoza godii, przeciwciała IgM 0,189, IgG 492,20 Cytomegalowirus IgG >500, IgM 0,221. Czy powinnam brać leki na którąś z powyższych chorób, bo dziś endokrynolog się zdziwił (był na jednej kartce z FT3 i FT$), że ginekolog mi ich nie zapisał? Czy powinnam powtórzyć badania?    

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Wysoki poziom przeciwciał w klasie IgG przeciwko Toksoplazma gondii i CMV oraz niskie miano w klasie IgM świadczy o przebytym zakażeniu i nie wymaga leczenie.
Proszę się upewnić tylko, że laboratorium, w którym wykonała Pani oznaczenie interpretuje wyniki poziomy IgM jako ujemne(zakresy podane są obok wyniku). Jedynie świeże zakażenie T. gondii w ciąży wymaga leczenia.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy