Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to początek cytomegalii?

Jestem w 6. tygodniu ciąży i właśnie odebrałam następujące wyniki badań w kierunku cytomegalii: przeciwciała IgM 0,221 (wynik ujemny <0,4), IgG 0.0(wynik ujemny < 15). Wiem, że IgM jest ujemne, jednak nie zerowe! Czy to oznacza, że miałam kontakt z wirusem i wynik IgM może teraz rosnąć? Oznaczałoby to zakażenie pierwotne, ponieważ nie mam przeciwciał IgG? Czy może tak niski wynik nic nie oznacza i mogę być spokojna? Jakie jest ryzyko dla mojego dziecka i jakie ewentualne działania powinnam obecnie podjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

    ujemne miano przeciwciał IgM i IgG skierowanych przeciwko CMV świadczy o  braku kontaktu wirusem cytomegalii.  Wiąże się to niestety  z brakiem nabytej odporności, która znacznie redukuje ryzyko świeżej infekcji - niebezpiecznej w czasie ciąży.

Profilaktyka cytomegalii praktycznie nie istnieje. Nie wyprodukowano dotychczas szczepionki chroniącej przed tą chorobą. Nie można też uchronić się przed wirusem ze względu na jego powszechną obecność. Kobietom w ciąży zaleca się wykonanie badania przeciwciał CMV w III trymestrze, nie w celu ewentualnego leczenia (nie istnieje metoda leczenia CMV w ciąży), ale ustalenia potencjalnego zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy