Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam powtórzyć wynik przeciwciał przeciwko różyczce i toksoplazmozie?

Witam.Czy powinnam powtórzyć wynik przeciwciał przeciwko różyczce i toxoplazmie? Moje wyniki są następujące: Różyczka IgG 24 IU/ml normy: wynik ujemny poniżej 5, wątpliwy 5-10, dodatni powyżej 10; Różyczka IgM 0,70 normy: wynik ujemny poniżej 0,90, wątpliwy 0,9-1,1, dodatni powyżej 1,1. Toxoplazma Gondii IgG 0,3 IU/ml normy: wyniki ujemny <1,0, wątpliwy >
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Zatrucia grzybami - metody leczenia

W przypadku zatrucia grzybami może dojść do poważnego zniszczenia wątroby, a wtedy konieczne może być wykonanie dializy wątroby. Na czym polega taki zabieg? Wyjaśnia to toksykolog, dr Piotr Burda.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, z wynikami należy zgłosić się do lekarza kierującego. Na ich podstawie można stwierdzić przebycie różyczki / szczepienie w przeszłości (i w ciąży nie trzeba obawiać się infekcji) oraz brak infekcji toksoplazmozą (istnieje ryzyko infekcji w trakcie ciąży. Jeżeli badania wykonywane były w trakcie ciąży, to powtórzenia będą wymagały badania w kierunku toksoplazmozy w II i III trymestrze ciąży.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy