Badanie w 12. tygodniu ciąży na różyczkę IgG

Badanie w 12 tygodniu ciąży na różyczke IgG 82 IU/ml (<5 niereaktywy; >5<10 niejednoznaczny i >10 reaktywny), IgM 0,31 index (ujemny <0,9; watpliwy 0,9-1,1 i dodatni >1,1), w przedszkolu jedno dziecko miało podejżenie wystąpienia różyczki (rumień jakis). Moje pytanie czy muszę powtórzyć badanie (różyczki nie przechodziłam, przynajmniej nic mi nie wiadomo) wiek 29l.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany, dodatni poziom przeciwciał IgG wskazuje na przebycie choroby lub skuteczne zaszczepienie. Jest to poziom, który chroni Panią przed zachorowaniem. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.