Antybiotyk na początku ciąży u 31-latki

Witam,bralam CIPRONEX 500mg. (Zap.nerki) Od 2 miesiecy staralismy sie o dziecko. Lekarz zostal poinf. jednak stwierdzil ze puki co test ciazowy jest negatywny wiec moge go stosowac. po zakonczonym leczeniu odkrylam ze jestem w ciazy (5tyg) ostatni okres 13.11 Kuracja antyb 5-12.12 Stosunek 4,24,27.11 Pierwszy pozytywny test 12.12 Czy istnieje ryzyko ze plod moze byc uszkodzony.?? Mieszkam w uk I lekarze twierdza ze jest tylko jedno rozwiazanie(aborcja) :(( Prosze o pomoc! Dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Cytując ulotkę: "W badaniach na szczurach i myszach, którym podawano lek odpowiednio w dawce 6-krotnie wyższej niż zwykle stosowana u ludzi, cyprofloksacyną nie wpływała na płodność i nie uszkadzała płodów. Nie przeprowadzono dobrze kontrolowanych badań cyprofloksacyny u kobiet w ciąży, dlatego lek może być stosowany w ciąży tylko wtedy, gdy korzyść dla matki przewyższa potencjalne zagrożenie dla płodu".