Stosowanie tabletek i antybiotyku oraz współżycie bez wytrysku a ryzyko ciąży

Witam, Mam nietypowy (a przynajmniej nie znalazłam odpowiedzi w internecie) problem. Otóż współżyłam w niedzielę, bez wytrysku w środku. Stosuję tabletki antykocepcyjne, pierwszą brałam w sobotę. We wtorek dostałam antybiotyk (amoksycyklinę). Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Żaden test nie pokaże mi jeszcze wyniku, a mam zacząć brać leki na serce, które uszkadzają płód. Boimy się z mężem o możliwość uszkodzenia płodu. Proszę o odpowiedź

Piotr Pilarski

Ryzyko ciąży jest niewielkie. Nie wiem z jakiego powodu te leki ma Pani brać. Sugeruje wizytę u lekarza rodzinnego aby ocenił czy można poczekać 14 dni na wprowadzenie tego leku.

Pozdrawiam.