Seks bez zabezpieczenia oraz wytrysk na piersi i brzuch a ryzyko ciąży

Rano uprawiałam seks z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Podczas pozycji na pieska mój partner wiedział, że zaraz dojdzie do wytrysku, więc wyjął członka i sperma wylądowała na moich piersiach i brzuchu. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Oboje mamy po 17 lat i bardzo się boimy. Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ponieważ współżyli Państwo bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Oczywiście stosunek przerywany zmniejsza ryzyko ciąży, ale proszę pamiętać, że nie jest to uznana metoda antykoncepcyjna. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.