Stosunek 9 dni po rozpoczęciu okresu a ryzyko ciąży

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 17 lipca 2014r.moje cykle są co 28-29 do 30 dni, 26 lipca odbyłam stosunek bez zabezpieczenia, jakie jest ryzyko ciąży i kiedy wykonać test??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.