Antybiotyki a stosowanie tabletek Qlaira

Witam! Od czwartku minionego tygodnia mam gorączkę ok 38-38,5 stopni, silny katar, ból głowy, ropne zmiany na migdałach. Dziś lekarz przepisał mi Bioracef, Buderhin i Zyrtec. Czy sama infekcja, bądź też zażywanie któregoś z ww. leków osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych Qlaira? Jeśli tak, ile dni po odstawieniu antybiotyku jestem znów zabezpieczona?

Aleksander Ropielewski

Stosowane przez Panią leki nie mają wpływu na skutecznosć qlairy. Infekcja również nie powinna mieć na tyle istotnego wływu na skuteczność antykoncepcji, aby było konieczne stosowanie dodatkowych metod antykokncepcji.