Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Qlaira i brak dodatkowego zabezpieczenia a ryzyko ciąży

Witam. Przez ok. 5 miesięcy brałam Azalię (ze względu na karmienie). Teraz lekarz przepisała mi Qlairę, niestety nic nie wspomniała, że na początku jej stosowania trzeba zastosować dodatkowe zabezpieczenie... Stosunek był po 6 tabletce Qlairy. Czy jest duże ryzyko że mogłam zajść w ciążę?

Przy regularnym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych pomimo ich zmiany na inny rodzaj ryzyko zajścia w ciąże jest znikome i nie wymaga stosowania dodatkowych zabezpieczeń przed niepożądaną ciążą.