Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Qlaira po jednorazowym pominięciu

Witam! Już dłuższy czas biorę tabletki Qlaira , przy 9 tabletce po ok 2 godzinnym zażyciu nastąpiły wymioty. W tym dniu nie zażyłam następnej tabletki. Od 10 dnia biorę je nadal o regularnej porze. Rozumiem że jest już za późno na "uzupełnienie" - chyba już dzisiaj nie mogę wziąć dwóch tabletek na dzień. Czy po skończeniu opakowania i rozpoczęciu nowego wszystko wróci do normy czy należałoby zrobić 1 miesiąc przerwy i zacząć od nowa? Czy może się nie martwić a stosować przez 9 dni prezerwatywy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni od pominięcia tabletki. Po tym czasie powinna powrócić pełna ochrona przed ciążą.