Jak postąpić w przypadku pominięcia tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Przyjmuje tabletki od ok. 2 lat. Pominęłam 2 tabletki antykoncepcyjne pod rząd 14 tabletkę (ostatni dzień drugiego tygodnia) oraz 15 (pierwszy dziań trzeciego tygodnia). Czy powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek, czy przyjąć dwie pominięte tabletki łącznie z tabletką przyjmowaną o stałej porze?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani przyjąć jak najszybciej pominięte tabletki, a następną o stałej porze. Proszę również pamiętać, że w najbliższym czasie ochrona może nie być zachowana, dlatego zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji przez następne 7 dni. Ponadto jeśli nie wystąpi krwawienie z odstawienia, to powinna Pani wykluczyć ciążę przed zaczęciem następnego opakowania. Takie informacje znajdzie Pani również w ulotce.