Pominięta 7 tabletka antykoncepcyjna w 1 tygodniu

Mam 23 lata. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 1,5 roku o stałej, wieczornej porze (ok. godz. 20-21). 22 kwietnia (czwartek) rozpoczął się cykl. W poniedziałek, po 7 dniowej przerwie, rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek. Siódmego dnia zapomniałam przyjąć tabletkę wieczorem i zażyłam ją dopiero o godz. 13 następnego dnia (minęło 16 h), następną tabletką zażyłam o godz. 21 tego samego dnia (o stałej porze mojego przyjmowania tabletek). To zdarzenie miało miejsce w 1 tygodniu od rozpoczęcia opakowania, dwa dni przed pominięciem tabletki (piątek) uprawiałam seks bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę, czy antykoncepcja była zachowana? Bardzo proszę o odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu od przerwy wiąże się ze zmniejszonym działaniem antykoncepcyjnym. W ulotce (i na większości opakować) znajdzie Pani instrukcje postępowania w takiej sytuacji - proponuję na przyszłość z nich korzystać. Ciąża jest możliwa. Proponuję wykonać test ciążowy (wiarygodny od 10 dnia po ewentualnym zapłodnieniu) i w razie ciąży jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.