Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie czterech tabletek antykoncepcyjnych

Witam mam 21lat biorę tabletki od 2lat w czwartek miałam wziaść tabletke z nowego opakowania lecz nie dostałam recepty na tabletki dopiero dzisiaj odebralam i wykupiłam tabletki czy jesli dzisiaj wezmę tabletke czy będę zabezpieczona przed niechcianą ciążą?? i co z tymi czterema tabletkami których nie zażyłam w czw. pt. sb. ndz.?? proszę o pomoc
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Witam!
Jeśli doszło do pominięcia 4 pierwszych tabletek w kolejnym cyklu ich przyjmowania to ochrona antykoncepcyjna nie była zachowana w tzw. tygodniu przerwy. Przed przystąpieniem do ponownego przyjmowania tabletek radzę sprawdzić poziom beta-hcg i rozpocząć ponowne przyjmowanie dopiero po wykluczeniu ewentualnej ciąży i konsultacji z ginekologiem.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W takiej sytuacji powinna Pani zacząć przyjmowanie tabletek, tak jak w kolejnym cyklu (po jednej tabletce na dobę). Jednak z uwagi na czterodniową przerwę przez kolejnych 4-5 dni należy dla pewności stosować dodatkową formę antykoncepcji, najlepiej prezerwatywę.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy