Pominięcie czterech tabletek antykoncepcyjnych

Witam mam 21lat biorę tabletki od 2lat w czwartek miałam wziaść tabletke z nowego opakowania lecz nie dostałam recepty na tabletki dopiero dzisiaj odebralam i wykupiłam tabletki czy jesli dzisiaj wezmę tabletke czy będę zabezpieczona przed niechcianą ciążą?? i co z tymi czterema tabletkami których nie zażyłam w czw. pt. sb. ndz.?? proszę o pomoc

Witam!
Jeśli doszło do pominięcia 4 pierwszych tabletek w kolejnym cyklu ich przyjmowania to ochrona antykoncepcyjna nie była zachowana w tzw. tygodniu przerwy. Przed przystąpieniem do ponownego przyjmowania tabletek radzę sprawdzić poziom beta-hcg i rozpocząć ponowne przyjmowanie dopiero po wykluczeniu ewentualnej ciąży i konsultacji z ginekologiem.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takiej sytuacji powinna Pani zacząć przyjmowanie tabletek, tak jak w kolejnym cyklu (po jednej tabletce na dobę). Jednak z uwagi na czterodniową przerwę przez kolejnych 4-5 dni należy dla pewności stosować dodatkową formę antykoncepcji, najlepiej prezerwatywę.