Wydłużona przerwa w rozpoczęciu opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne - Harmonet od 4 miesięcy, powinnam kolejny blister zacząć w poniedziałek tj. 02.02.15 a wezmę dopiero jutro, bo zapomniałam wykupić receptę. Czym grozi dłuższa przerwa ? Przy kolejnym stosunku będzie konieczna dodatkowa forma zabezpieczenia ? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Tak, przez pierwsze 7 dni stosowania nowego opakowania należy stosować mechaniczne formy antykoncepcji.